دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه این روزها خیلی مورد توجه خانم ها مخصوصا قرار گرفته است.

نبض حیات هر خانه ای بدون تردید آشپزخانه می باشد. اشخاص خانواده ساعاتی را برای پخت، صرف غذا در آشپزخانه می گذرانند. اموری را که همه ما دوست داریم آنها را در کمال آرامش انجام دهیم. این آرامش هنگامی حاصل می شود که این محیط از خانه دکوراسیونی زیبا و کاربردی داشته باشد.

 

 

شیشه لاکوبل بین کابینتی با کابینت هایگلاس /طراحی مدرن

 

طراحی اشپزخانه با شیشه رنگی

شیشه لاکوبل بین کابینت

امروزه در طراحی اشپزخانه بیشتر از متریال هایی مانند شیشه و شیشه های دکوراتیو ورنگی به عنوان بین کابینت و بک اسپلش استفاده میگردد

 

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

سعی کنید فاصله مناسبی میان مثلث کار بوجود بیاورید. مثلث کار فاصله ای میان سه نقطه در آشپزخانه می باشد یعنی فاصله ای میان اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی، این فاصله بایست به صورتی باشد که بتوان به آسانی کارهای روزمره را در آشپزخانه انجام داد ضلع های این مثلث نبایست کمتر از هشتاد و کمتر از سه و نیم باشد. مراعات این نکته خیلی مهم کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

نور مناسب در آشپزخانه یکی از اصلی ترین نکته های طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد. در آشپزخانه هایی که دارای پنجره هستند، می توانیم با انتخاب مناسب پرده از نور طبیعی استفاده کنیم و در آشپزخانه هایی که دارای پنجره نیستند می توانیم با به کارگیری از نورپردازی مناسب محیطی زیبا را به خانه بیاوریم . ما می توانیم از چهار نوع نورپردازی عمومی، مفید و کاربردی، دکوراتیو و منطقه ای در آشپزخانه بهره ببریم و نور مناسب را با به کارگیری از این نوع نورپردازی به خانه بیاوریم.
چون در آشپزخانه احتمال ریخته شدن آب و سایر مایعات زیاد می باشد. بایست کف پوشی را انتخاب کنیم که در مقابل نفوذ آب و دیگر مایعات مقاوم باشد. کف پوشی را انتخاب کنید که لیز نباشد.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از کف پوش هایی با ماندگاری طولانی که از مواد مرغوبی تهیه شده باشد.
تناسب طرح کف پوش با دیگر وسایل مورد استفاده در دکوراسیون آشپزخانه.
به کارگیری از رنگ مناسب برای کف پوش آشپزخانه تا لکه های کثیف را نه زیاد و نه بسیار دیر نشان دهد.
عدم استفاده از کف پوش های شیاردار! به علت شیار دار بودن چربی و دیگر مواد به سختی پاک می شوند.

img3

دکوراسیون آشپزخانه

 

تا به حال آشپزخانه‌ی امروز خود را با آشپزخانه های گذشته مقایسه کرده اید؟! چقدر تغییر و تفاوت از مطبخ های گذشته تا جزیره های امروزی را شاهد بوده ایم؟ وقتی نگاهی گذرا از ۵۰ سال پیش تا امروز می کنیم تغییرات زیادی را در این باره شاهد خواهیم بود. مطبخ های بسته قدیمی که دور از فضاهای عمومی خانه قرار داشتند کجا و آشپزخانه‌های امروزی که افراد وقت زیادی از روزشان را در آن می‌گذرانند و به گونهی قلب خانه می باشند، کجا؟!

یکی از شاخصه های مهم دکوراسیون آشپزخانه های امروزی وجود کابینت های بدون فریم می باشد.در نمای این گونه کابینت ها چهارچوب و ساختار کابینت ها مشاهده نمی شود و فقط چیزی که مشاهده می شود مرز باریکی بین درب ها و کشو های کنار هم قرار گرفته می باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه هایی امروزی اغراق در تزئینات مشاهده نمی شود، ولی اگر تمایل به بهره گیری از تزئینات در دکوراسیون آشپزخانه ی خود هستید از زیبایی مواد طبیعی بهره بگیرید، برای مثال گره های طبیعی موجود در چوب بلوط یا رگه های طبیعی و زیبای موجود در سنگ مرمر می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ی مدرن شما بهره برداری شود و در عین سادگی بر جذابیت و غنای جلوه ی طراحی دکوراسیون داخلی شما بیفزاید.

مولفه های نظیر لوستر، میز و صندلی غذا خوری و صندلی های کانتر از جمله مولفه ها مهم و پر اهمیت در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها می باشند، در آشپزخانه های امروزی این مولفه ها بایست دارای ثبات و اتحاد محسوسی در سبک و مدل باشند، برای نمونه بهترین حالت این می باشد که تمامی این مولفه ها به صورتی ساده، بدون تزئینی ویژه و دارای خطوط صاف و بارز باشند. همینطور در یک آشپزخانه ی مدرن رنگ های زنده و متمایز اغلب توسط همین مولفه ها وارد فضا می شوند.

img4

دکوراسیون آشپزخانه

یکی از مولفه های که در جلوه و تعریف سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه به مقدار قابل توجهی تاثیرگذار می باشد، دستگیره های کابینت و کشو های آشپزخانه ها می باشند، غالبا دستگیره های براقی که صورتی ساده و ظریف دارند به خوبی می توانند سبک مدرن را برای آشپزخانه های شما تعریف کنند و به مقدار زیادی جلوه ی مدرن کابینت های بدون فرم را تکمیل کنند.

برخی از مولفه ها صنعتی ذاتا مدرن می باشند و بهتر می باشد دست نخورده در فضا باقی بمانند. برای مثال وجود یک دیوار سیمانی یا بتنی در آشپزخانه به اندازه ی یک دیوار کاغذ دیواری شده و یا رنگ شده دارای جذابیت بصری و ماهیتی مدرن می باشد. اگر چنین چیزی در آشپزخانه ی شما وجود دارد بگذارید به همان صورت باقی بماند و از آن لذت ببرید.

شاخصه ای که در حقیقت امضایی برای تائید سبک مدرن محسوب می شود، سادگی می باشد. بهره گیری از کاشی های بافت دار و بازی با بافت های متگونه، به کارگیری از روش های پتینه در سبک معاصر متداول می باشد، ولی در سبک مدرن هرگز چنین چیزهایی را حتی در حد محدود نمی بینید، آنچه در آشپزخانه ای مدرن مشاهده می شود فقط سطح براق و صیقلی در قالب سطوح کانتر و دیوارپوش آشپزخانه می باشد.

img5

دکوراسیون آشپزخانه

در حال حاضر آشپزخانه‌ها به جز پخت و پز، محلی برای دور هم بودن اعضای خانواده و حتی انجام کارها به حساب می‌آیند، آشپزخانه های امروزی محلی برای بازی بچه ها، پیگیری کارهای روزمره، پاسخ به ایمیل ها و غیره را هم دارا می باشد. و از محلی صرفا برای پخت و پز و تک کاربرد تبدیل به محلی شده که عمده فعالیت اعضای خانواده در آن میگذرد.

اکسسوری های موجود در آشپزخانه های امروزی باعث شده که همه وسیله ها با نظم خاصی در دسترس شما قرار بگیرند، اکسسوری های دسته بندی و نظم دهی کابینت ها در این مورد بسیار به شما کمک خواهند کرد.

رنگ یکی از مولفه های پراهمیت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های امروزی می باشد بهره گیری از ترکیب رنگ های متنوع و ویژه می تواند ظاهر امروزی تری به فضای آشپزخانه ی شما ببخشد ترکیب یک رنگ ویژه به طور نمونه زرد با سفید ظاهری مدرن تر به فضای آشپزخانه ی شما می بخشد.

نورپردازی موضعی و کاربردی در آشپزخانه‌های امروزی امریست ضروری. یک نورپردازی خاص به طور مثال نورپردازی کانتر ها جلوه و نمای خاصی به آشپزخانه ی شما می بخشد. حضور لوستر های سقفی طراحی شد و ویژه هم می تواند جلوه ی خیره کننده ای به آشپزخانه ی شما ببخشد.

به کارگیری از ظروف صیقلی و مدرن همه چیزی می باشد که به عنوان تزیینات در یک آشپزخانه مدرن مشاهده می‌شود، در آشپزخانه هایی که ظروف پخت و پز به حالت آویز در فضا قرار می گیرند، ظاهری مدرن تر و صنعتی تر به فضای آشپزخانه های شما می بخشد و آشپزخانه ها را از حالت همیشگی خود خارج می کند.

در عصر تکنولوژی هستیم و هر کجای خانه که قدم می گذاریم نیاز به حضور ابزار آن احساس می  شود، ابزارهایی اعم از موبایل، تبلت ها و … آشپزخانه های امروزی هم از هجوم تکنولوژی در امان نمانده اند و فضایی را در دکوراسیون آشپزخانه به آن ها اختصاص داده اند.

کشوهای داخلی در دکوراسیون آشپزخانه
دارا بودن محلی برای نگهداری خیلی از وسایل آشپزخانه برای بیشتر خانواده ها خیلی پراهمیت است. ولی غالبا هرچقدر این فضاهای نگهداری بیشتر باشد، وسایل بیشتری به آنها اضافه می شود.
دسترسی به کالاها در قفسه های عمیق دشوار است و برخی اوقات باعث می شود مواد غذایی که در پشت وسایل قرار دارد را فراموش کنید و در نتیجه بعد از مدتی مقدار زیادی مواد منقضی شده روی دست تان بماند. یکی از راهکارها برای این دردسر، استفاده از ۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه است.

یکی از مناسبترین شیوه ها به منظور ایجاد یک فضای نگهداری کاربرپسندتر استفاده از قفسه های کشویی داخلی است. با این کشوها شما به راحتی به کالاهای انتهایی دسترسی خواهید داشت و زحمت شما را برای پیدا کردن کالای موردنظرتان کم می کند. از رانرهایی برای کشوها استفاده کنید که تحمل وزن بالایی داشته باشند تا شما دیگر نگران شکستن آن ها نباشید.

اکسسوری و تجهیزات زیر کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

فضای زیر کابینت های بالایی محل خوبی برای نگهداری وسایل اضافه است. از قفسه هایی استفاده کنید که به طور ویژه به منظور زیر کابینت برای نگهداری وسایلی نظیر ادویه جات طراحی شده اند، پس هربار برای برداشتن وسیله مورد نظر خود تحتیاجی به زیر و رو کردن کل وسایل آشپزخانه ندارید.

گیره هایی به منظور نگهداری لیوان ها، بطری ها و حتی گیاهان خانگی وجود دارد. این تجهیزات نه تنها توانایی کاربری فضای آشپزخانه را بالا می برند، بلکه از نظر زیبایی دیداری هم پرارزش هستند.

اضافه کردن نورپردازی در زیر کابینت نیز جذابیت این فضا را زیاد می کند و نیز نور مورد نیاز برای فضای کار روی کانتر را تأمین می نماید.

درب های دو تاشو در طراحی داخلی آشپزخانه

شما ممکن است کابینتی در آشپزخانه تان داشته باشید که اگر بتوانید درب هایش را باز بگذارید و سبب ایجاد مزاحمت در فضای اطراف شان نشوند، کاراتر خواهند بود. اگر هم یک فضا مانند انبار در آشپزخانه دارید، بهتر است برای رفت و آمد آسان به داخلش در هنگام آشپزی بتوانید درب آن را باز بگذارید. یا ممکن است فضایی برای ماشین لباسشویی و خشک کن خود در خانه نداشته باشید و مجبور باشید آن ها را در آشپزخانه قرار دهید. شما نمی خواهید این لوازم نمایان باشند اما از طرف دیگر در دسترس بودن شان نیز مهم است. برای چنین شرایطی بهتر است از کابینت هایی با درب های پاکتی استفاده کنید که باز شده و سپس به دو طرف کابینت می لغزند یا درب های دو تاشو که در امتداد یا کابینت هم جوار روی هم تا می شوند. این دو نوع درب به شما این امکان می دهند که هنگام بهره گیری از وسایل، درب ها را باز بگذارید و بعد از اتمام کار آن ها را کاملا می پوشانند.

تمیز کاری آسان آشپزخانه با جاروی مرکزی

حمل دستگاه جاروبرقی در کل خانه کاری طاقت فرسا است. نصب سیستم جاروبرقی در پاخور کابینت آشپزخانه (حاشیه ی پایین کابینت) به شما این امکان را می دهد که همه آلودگی ها را در جلوی صفحه ی وکیوم جمع آوری کرده و با روشن کردن سیستم، آن ها به درون محفظه کشیده می شوند. جاروی مرکزی جایگزینی راحت و بی صدا برای جاروبرقی می باشد.